Úvod > Spravodajstvo > Svet > Katolícki duchovní zneužívali tisíce detí, vyše polovica mala 13 a menej rokov

Katolícki duchovní zneužívali tisíce detí, vyše polovica mala 13 a menej rokov

Dalšie články v kategórií

BERLÍN 12. septembra (WebNoviny.sk) - Rešpektovaný nemecký magazín Spiegel priniesol v stredu na svojej internetovej stránke správu o sexuálnom zneužívaní detí katolíckymi duchovnými v Nemecku, pričom uvádza, že v rokoch 1946 až 2014 sa stalo 3 677 takýchto prípadov.

Odporúčame:
Pápež v liste katolíkom odsúdil zneužívanie detí, požiadal o odpustenie

Novú štúdiu vypracovali tri nemecké univerzity na objednávku Konferencie biskupov Nemecka. Podľa týchto zistení mala vyše polovica obetí 13 a menej rokov, pričom väčšinu z nich tvorili chlapci. Každý šiesty prípad bolo znásilnenie a tieto činy zahŕňali najmenej 1 670 duchovných.

Konferencia biskupov Nemecka zatiaľ na zistenia nereagovala, plánuje tak však spraviť. Katolícka cirkev zápasí so sexuálnym zneužívaním detí zo strany duchovných už celé desaťročia. Vyšetrovanie v Spojených štátoch nedávno odhalilo zneužívanie viac než tisícky detí zo strany asi 300 katolíckych duchovných v štáte Pensylvánia.Viac k témam: katolícka cirkev, sexuálne zneužívanie detí
Zdroj: Webnoviny.sk - Katolícki duchovní zneužívali tisíce detí, vyše polovica mala 13 a menej rokov © SITA Všetky práva vyhradené.