Úvod > Spravodajstvo > Svet > Austrálsky premiér sa ospravedlní obetiam sexuálneho násilia, dôvodom je dlhotrvajúca kauza

Austrálsky premiér sa ospravedlní obetiam sexuálneho násilia, dôvodom je dlhotrvajúca kauza

Dalšie články v kategórií

SYDNEY 14. júna (WebNoviny.sk) - Austrálsky premiér Malcolm Turnbull sa 22. októbra pred celou krajinou ospravedlní obetiam sexuálneho násilia.

Rozhodol sa tak v súvislosti s vládnym stanoviskom voči dlhotrvajúcej kauze, v rámci ktorej počas piatich rokov padli obvinenia voči mnohým vládnym a súkromným inštitúciám a prominentným osobám.

Odporúčame:
Holandsko a Austrália obvinili Rusko zo zostrelenia letu MH17 do Malajzie, Kremeľ obvinenia odmieta

Ospravedlnenie bude adresovať všetkým obetiam a ich rodinám. Turnbull v stredu vyhlásil, že Austrália musí "urobiť všetko, čo je v našich silách, aby sme vzdali česť tisíckam ľudí, ktorí mali odvahu poskytnúť informácie".

Jeho vláda zavedie 104 zo 122 odporúčaní Kráľovskej komisie v súvislosti s obeťami sexuálneho násilia na deťoch. Medzi nimi sú napríklad zriadenie národného úradu pre bezpečnosť detí, či programu na vyplatenie odškodného.Viac k témam: Austrália, Malcolm Turnbull, obete sexuálneho násilia, sexuálne násilie
Zdroj: Webnoviny.sk - Austrálsky premiér sa ospravedlní obetiam sexuálneho násilia, dôvodom je dlhotrvajúca kauza © SITA Všetky práva vyhradené.